Ndërroj jetë avokati Sahit Musa nga Vitia

30 Korrik 2020

30.07.2020, Viti - Oda e Avokatëve të Kosovës humbi anëtarin e saj, avokatin Sahit Musa nga Vitia.

Oda e Avokatëve të Kosovës, i shpreh ngushllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Avokati, Sahit u lind në vitin 1955 në fshatin Pozheran, Komuna e Vitisë. I ndjeri, gjatë karrierës së tij kishte punuar në arsim përkatësisht në Gjimnazin e Vitisë, pastaj jurist në Agromorave, Sekretar i Shtëpisë së Shëndetit në Viti dhe së fundi Avokat me seli të zyres në Viti!

<< prapa

KËRKO AVOKAT

 
  • Kryetari Havolli në programin e mengjesit në RTK

    • Share
Shiko të gjitha